Zakup franczyzy może być sposobem na założenie małego biznesu o niskim ryzyku niepowodzenia – jednak nie dla wszystkich. Franczyzobiorcy muszą przestrzegać zasad firmy i warunków umów licencyjnych. Jeśli kochasz być niezależny, prowadzenie franczyzy może nie być najlepszym rozwiązaniem. Pomimo to jest wiele kwestii, które przemawiają za tego typu działalnością. Prowadząc franczyzę masz własny biznes i jednocześnie korzystasz ze wspólnych korzyści z franczyzodawcą. Dowiedz się więcej o zaletach i wadach franczyzy poniżej.

Zalety i wady prowadzenia franczyzy - grafika pochodzi z blogu Zdrowa Krowa

Dlaczego warto kupić franczyzę? Franczyzy mają gotowy biznesplan

Jeśli chcesz rozpocząć działalność, ale nie lubisz tworzyć biznesplanu, wybierać co sprzedawać, dekorować sklepu i zajmować się wszystkimi innymi drobiazgami związanymi z zakładaniem niezależnego sklepu, zakup franczyzy może być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.

Franczyza jest mniej ryzykowna niż samodzielny biznes

Kupując franczyzę wiesz od razu, że produkt jest skuteczny. Po pierwsze – ma rozpoznawalność marki. Zakładając, że franczyza jest w dobrej lokalizacji, a marka przyciąga klientów, powinieneś mieć całkiem solidny biznes w swoich rękach. Jeśli chcesz być właścicielem małego biznesu, ale nie chcesz ryzykować zbyt wiele czasu i kapitału na przedsięwzięcie –  zastanów się nad franczyzą!

Łatwo jest uzyskać poradę na temat franczyzy

Jeśli rozważasz zostanie franczyzobiorcą, możesz porozmawiać z innymi osobami, które zrobiły to samo lub przeczytać o ich doświadczeniach online. Możesz też otrzymać wskazówki i uczyć się na błędach innych, którzy otworzyli oddziały tej samej franczyzy. Partnerzy biznesowi Zdrowej Krowy to otwarci, szczęśliwi ludzie, właściciele wspaniałych restauracji, którzy chętnie podzielą się wskazówkami!

Jakie ryzyko niesie ze sobą prowadzenie franczyzy? Franczyza może wiązać się z wysokimi kosztami rozpoczęcia działalności

Rozpoczęcie działalności w ramach franczyzy może wiązać się z wyższymi kosztami rozpoczęcia działalności. Zanim zaangażujesz się w taką formę działalności gospodarczej, warto zrobić rozeznanie w kosztach. Pamiętaj jednak, że ciężka i solidna praca sprawia satysfakcję i jest jedyną drogą do sukcesu!

Z franczyzą możesz mieć mniejszą elastyczność

Kiedy stajesz się franczyzobiorcą, musisz przestrzegać zasad franczyzodawcy i warunków podpisanej umowy licencyjnej. Prowadząc franczyzę masz mniejsze możliwości personalizacji swojej działalności,  ale jednocześnie nie musisz tracić czasu na zastanawianie się nad wystrojem sklepu, czy strojami, jakie powinni nosić pracownicy! To wszystko otrzymasz w pakiecie 🙂

Los twojej firmy nie jest całkowicie pod twoją kontrolą

Franczyzobiorcy czerpią korzyści z rozpoznawalności marki firmy, której franczyzę kupują, ale są też podatni na zagrożenia. Jeśli klienci zwrócą się przeciwko tej marce w wyniku niespodziewanych wydarzeń, może to narazić franczyzobiorców na utratę zysków. Warto więc postawić na solidny rodzaj franczyzy oraz markę, która będzie wspierała Cię i pomagała w rozwoju biznesu.

Zostanie franczyzobiorcą może być pomysłem na sukces. Zanim jednak zaangażujesz się w kupno franczyzy, dobrze rozważ wszystkie zalety i wady, poczytaj opinie, zasięgnij porady. Zadbaj o to, aby franczyzodawca oferował uczciwe i opłacalne warunki. Jeśli myślisz o zakupie korzystnej franczyzy, gdzie w pakiecie masz uśmiech, wsparcie i stanowisko szefa restauracji — zapoznaj się z franczyzą Zdrowej Krowy! Odważ się i spełnij swoje marzenie!

15.12.2020

Tagi:

Udostępnij ten wpis:

Pobierz aplikację ZDROWA KROWA na:


Zamów online

#ZdrowaKrowa

Dbamy o jakość naszej strony internetowej, więc używamy na niej plików cookie. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.
Akceptuję